• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Okul İlaçlama

Böcek İlaçlamacı

      OKUL İLAÇLAMA

 

Çocukların eğitim aldıkları okullar aynı zamananda mikrop yuvasısır. Bu sebeple okul ilaçlama çok önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir konudur.Ayrıca sadece mikrop ve bakteri değil akrep ve fare gibi zararlı hayvanları görmekte mümkün olabilir. Bu durumlar öğrenciler ve öğretmenlerin sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim almalarına olanak vermez.   Okulun ilaçlanmaması  hastalıkların çoğalmasına sebep olur. Böcek ,haşere gören çocukların aynı ortamda huzurlu şekilde eğitim almaları zorlaşır.. Öğretmen ve öğrencilerin yanında veliler içinde son derece kaygı verici olur. Okul için bakılacak olursa itibar kaybına yol açar. Bütün bu sebeplerden dolayı okul ilaçlaması  son derece hassas ve gerekli bir konudur.

Okul İlaçlaması Nasıl Yapılır?

 Okulların ilaçlanması kaçınılmazdır. Peki okul ilaçlaması nasıl yapılır?   Okulların temiz olması için sadece temizlik personelinin yaptığı işlem yetersiz olacaktır. Tam anlamıyla hijyenik bir ortam oluşması için zaman zaman okul ilaçlaması yapmak gerekir. Bu işi de okulun temizlik personeli yaparsa çok risli olabilir. Okulu ilaçlamak için profesyonel ekip ve ekipmanlar kullanılma. Uygulanan ilaçlar çocukların ve öğretmenlerin sağlığını olumsuz olarak etkilememli. Özellikle küçük yaş aralığındaki çocukların olduğu okul ve sınıflarda daha çok dikkat edilmeli.

Böcek, haşere ya da tehlike arz eden hayvanların kaynağı tespit edilip ona göre nasıl bir yol  izleneceği   belirlenmeli. Daha sonrasında okul iç ve dış alanlar ilaçlanmalı. Özellikle kalorifer, sınıflar ve makine dairesi gibi alanlarda daha titiz olunmalı. Okul içerisinde ya da dışında yeşil alanlar varsa buralarda uygun ilaçlama yapılmalı. Okulun ilaçlama işlemi bittikten sonra bir müddet kapalı kalmalı.Sonrasında havalandırılıp temizlik işlemi yapılmalı.

OKUL İLAÇLAMANIN FAYDALARI

Sağlık Bakanlığı’nın izniyle bu işlemi profesyonel ve titiz şekilde yapan firmalar ile okul ilaçlaması sayesinde birçok fayda sağlanır. Okul ilaçlamasıyla çocuklar sağlıklı ve hijyenik ortamlarda eğitim alırlar. Okul ilaçlamada en büyük fayda sağlık açısından olur. Öğretmen ve öğrenciler böcekler ya da haşerelerin yaydığı hastalıklardan korunmuş olur. Bir faydası da çocuklar okulda böcek, haşere ,fare gibi onları ürkütüp, tedirgin edecek canlılar görmezler ve böylece okul onlar için daha sevilesi bir yuva haline gelir.

Okul İlaçlama

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03